Top10Antivirus
Zveřejnění inzerenta
Norton

Recenze Norton

9,5
Skvělý
Náš verdikt: Norton je pionýrem na poli antivirů. Jedná se o 39násobného vítěze ocenění Editor's Choice na PCMag.com. Funkce rodičovské ochrany nemá konkurenci.

O společnosti

Norton existuje od roku 1990, kdy se internet a počítače rozšířily a bezpečnost uživatelů byla novou hranicí v podnikání. Od svého založení rozšířili svoji působnost od podnikové bezpečnosti po domácí bezpečnost a od svého vstupu na trh zůstávají dominantní společností. Dnes se zaměřují na bezpečnostní sady, které jsou vhodné jak pro domácí počítače, tak pro mobilní zařízení.

Ocenění

Norton získal za své roky existence řadu ocenění. PC Magazine udělil společnosti Norton v roce 2015 cenu Editor's Choice Award, což odráží vynikající kvalitu a použitelnost pro spotřebitele. Z testu AV získal Norton cenu za inovaci také v roce 2015. Randall Sutherland z Top Ten Reviews dal Norton 9,2 z 10, vzhledem k jeho široké ochraně a velké uživatelské přívětivosti.

Bezpečnostní funkce

Bezpečnostní software Norton je komplexní.

Norton primárně chrání váš počítač pomocí inteligentní brány firewall, která je denně aktualizována o nové definice virů, které pomáhají při zabezpečení brány firewall, a každoroční aktualizace, která je komplexnější. Tato brána firewall neustále běží a kontroluje vše, co přichází do vašeho počítače. To se nejlépe projeví pokročilým výstražným systémem softwaru, díky kterému se malé vyskakovací okno zobrazí pokaždé, když se něco, čím si Norton není jistý, připravuje na vstup do vašeho počítače. To vám dává možnost blokovat nebo povolovat příchozí datové pakety.

Norton také automaticky vyhledává hrozby z příloh e-mailů a odkazů na příspěvky nebo zprávy na Facebooku. Hluboká kontrola je vždy k dispozici z centra zabezpečení, což vám umožní zahájit celkovou kontrolu vašeho počítače. Tato kontrola může odstranit nevyžádané soubory, které způsobují zpomalení počítače, nebo viry, které již byly integrovány do vašeho zařízení před instalací Norton.

Některé balíčky Norton také nabízejí zabezpečenou VPN. Tato funkce maskuje vaši skutečnou adresu IP, aby zabránila zlodějům identity nebo virům ve sledování vaší aktivity a zjišťování podrobností o vašem životě. Norton také poskytuje funkci „Safecam“, která zabrání sledování virů při používání vaší webové kamery. Toto je vynikající vlastnost, která se v jiných antivirových balíčcích zřídka vyskytuje.

Existuje několik vysoce důvěryhodných společností, které prověřily výkon Nortonu v nezávislém testování. Od společnosti Dennis Labs získal Norton hodnocení AAA a 100% přesnost, což odráží jeho identifikaci virových hrozeb. AV-test, německá nezávislá testovací laboratoř, dala společnosti Norton vysoké hodnocení ve všech kategoriích: 6/6 pro ochranu, 5,5/6 pro výkon a 6/6 pro použitelnost.

Další funkce

Norton poskytuje, v závislosti na vašem softwarovém balíčku, určité množství zálohy cloudových dat v případě selhání pevného disku nebo krádeže vašeho zařízení.

Ochrana heslem je součástí všech balíčků Norton.

Norton poskytuje také Dark Web Monitoring. Tato funkce skenuje temné weby, které se skládají ze stránek, které nejsou veřejně dostupné, aby vás varoval před možnou krádeží identity.

LifeLock je finální sada funkcí Norton, která se zaměřuje na vynikající možnosti ochrany identity. Tato sada poskytuje monitorování temných webů (dark webs), monitorování kreditu, systém upozornění na identitu, který vás informuje o možné krádeži identity, a balíčky finanční ochrany v případě ztráty vašich informací. Díky tomu je Norton vynikající volbou pro ty, kteří provádějí spoustu transakcí online.

Funkce rodičovské ochrany od Nortonu jsou téměř všemi antivirovými weby a testery považovány za nejlepší v oboru, takže pokud je pro vás tato funkce důležitá, získání Nortonu jako antivirové sady by nemělo být pochybností.

Snadnost použití a výkon

Aplikace Norton jsou ovládány prostřednictvím centrálního rozbočovače, který je přístupný z vašeho počítače. Toto rozhraní bylo trvale hodnoceno jako velmi snadno použitelné a intuitivní v designu.

Je známo, že Norton běží na některých počítačích trochu silně díky vysokému počtu funkcí a velmi komplexní Smart Firewall. Tento firewall je zodpovědný za skenování prakticky všeho, co se pokouší komunikovat s vaším počítačem, takže kompromisem pro celkovou ochranu je v tomto případě o něco nižší rychlost. McAfee na druhé straně nabízí přibližně stejnou úroveň ochrany s lepším výkonem. McAfee však nenabízí tolik dalších funkcí nebo výhod ochrany identity.

Norton soustavně vyhrává testy, jejichž hlavním cílem bylo vyčistit haraburdí v počítači a eliminovat vložené viry. Za tuto výjimečnou důkladnost zaplatíte daň v podobě ztráty rychlosti vašeho systému.

Počet licencí a balíčky

Norton má čtyři primární balíčky, které přicházejí s různým počtem licencí.

Norton Security Standard: Toto je základní antivirový balíček Norton. Obsahuje licenci pro jeden počítač PC / Mac nebo mobilní zařízení a má hlavní bezpečnostní funkce, včetně Smart Firewall, automatických aktualizací a jedinečného příslibu 100% antivirové ochrany.

Norton Security Deluxe: Poskytuje stejnou ochranu jako standardní balíček, ale až pro 5 zařízení (včetně mobilních telefonů nebo tabletů). Tento balíček nabízí stejné funkce zabezpečení uvedené výše.

Norton Security Premium: Toto je balíček s 10 licencemi, který obsahuje všechny funkce popsané v balíčku Security Deluxe, ale pro 10 zařízení. Zahrnuje také automatické zálohování a 25GB cloudového úložiště dat a prémiové funkce zabezpečení rodiny online.

Norton Security Deluxe s LifeLock STANDARD: Stejně jako balíček Deluxe nabízí i tato licence ochranu pro 5 počítačů nebo zařízení. Kromě toho obdržíte celý balíček funkcí LifeLock: 1letou ochranu proti krádeži identity včetně monitorování temných webů, LifeLock Identity Alert System, monitorování kreditu a finanční ochrany.

Navštivte prosím web Norton prostřednictvím našeho odkazu a přečtěte si více o těchto různých balíčcích a speciálních nabídkách.

Zákaznická podpora

Norton má podrobnou síť zákaznických služeb, která se zaměřuje na konzistentní dostupnost bez ohledu na čas nebo den či týden. Pomoc můžete získat online prostřednictvím fór podpory, chatu se zákaznickými službami a linky 24/7. Vždy jsou k dispozici agenti, se kterými si můžete promluvit a kteří vám pomohou vyřešit technické problémy nebo dotazy týkající se softwaru.

Sečteno a podtrženo

Existuje důvod, proč je Norton jednou z nejsilnějších značek v antivirovém průmyslu. Jen málo poskytovatelů nabízí tak širokou škálu dobře fungujících funkcí, vynikající podporu a důkladnou ochranu. Jedná se o vynikající antivirový softwarový program, který je ideální jak pro ty, kteří podnikají online, tak i pro ty, kteří vyžadují další rodinné bezpečnostní funkce.


Norton Srovnání Výrobků

Norton 360 Standard
Norton 360 Deluxe
Norton 360 with LifeLock Select
Počet zařízení
Norton 360 Standard nabízí ochranu pro 1 PC, 1 Mac nebo 1 smartphone nebo tablet
Norton 360 Deluxe nabízí ochranu až pro 5 počítačů PC, Mac, smartphonů nebo tabletů
Norton 360 s LifeLock Select nabízí ochranu až pro 5 počítačů PC, Mac, smartphonů nebo tabletů
Ochrana proti spywaru, antiviru, malwaru a ransomwaru
Online ochrana před hrozbami
Cloudové zálohování
Cloudové úložiště 10 GB
Cloudové úložiště 50 GB
Cloudové úložiště 100 GB
Smart Firewall
Správce hesel
Slib antivirové ochrany
Rodičovská kontrola
Zabezpečená VPN
1 zařízení PC, 1 Mac, 1 smartphone nebo tablet
Až 5 zařízení PC, Mac, smartphonů nebo tabletů
Až 5 zařízení PC, Mac, smartphonů nebo tabletů
PC SafeCam
Dark Web Monitoring Poháněno LifeLock
LifeLock Identity Alert™ System
Specialisté na obnovu identity se sídlem v USA
Ztráta ochrany peněženky
Balíček Million Dollar Protection ™
Do 1 milionu $
Monitorování úvěru
1 kancelář
SSN a upozornění kreditních karet
Oznámení o narušení dat
Napsat recenzi na Norton
Sdílejte své myšlenky s ostatními
Captcha
Norton Uživatelské Recenze
  • „Mám tři malé děti. Funkce rodičovské ochrany je opravdu skvělá. Doporučila bych ji všem rodičům!“
  • „Bez tohoto programu bych si žádných problémů nevšiml. Děkujeme tvůrcům tohoto programu.“
  • „Snadné použití... Ale naprosto skvělý.“
  • „Velmi dobré.“
  • „Dobrá práce. Není důvod nedávat 5 hvězdiček.“
  • „Zdá se, že funguje. Skenuje rychle a bezpečně po každém stažení. Byl zjištěn testovací virus. Nelze najít žádné nedostatky.“