Top10Antivirus

Nejlepší antivirový software pro Windows PC v roce 2024

Nejlepší antivirus pro zabezpečení vašeho PC nebo notebooku se systémem Windows a ochranu vašich osobních údajů - testováno a přezkoumáno našimi odborníky. Kliknutím na název produktu v níže uvedeném seznamu můžete snadno získat aktualizované ceny, technické specifikace a další informace o každém produktu. Všechny antivirové programy v našem seznamu byly testovány a shledány kompatibilní s operačním systémem Windows.

Zveřejnění inzerenta

výrobek roku 2024
Ušetřete 84 %
up1
TotalAV

Oceněný antivirový program, kterému důvěřuje 10 milionů lidí na celém světě.

 • Nepřekonatelný v poměru hodnota/cena
 • Víceúrovňová antivirová ochrana a výjimečná míra odhalení virů
 • Zahrnuje VPN, Firewall a mnohé další bezpečnostní systémy
 • Ušetřete 84 % na nejnovější edici pro rok 2024 prostřednictvím našeho odkazu!
9,8
Celkově nejlepší
3 006,00 Kč
Od 480,00 Kč
Navštivte webovou stránku
Ušetřete 54 %
2
Norton

Norton je jednou z nejznámějších společností na poli antivirů – a je k tomu dobrý důvod…

 • Ochraňte svůj PC, Mac nebo telefon
 • Společnost získala ocenění Nejlepší ochrana od AV-TEST
 • Příslib dokonalé antivirové ochrany (garance vrácení peněz)
 • Nejlepší funkce rodičovské kontroly
9,5
Skvělý
1 719,00 Kč
Od 799,00 Kč
Navštivte webovou stránku
k dispozici v češtině
Ušetřete 50 %
up3
Panda

Pokročilý antivirus s mnoha přidanými funkcemi za neuvěřitelnou cenu + VPN ZDARMA. Důrazně doporučujeme nový bezpečnostní balíček!

 • Nejvyšší úroveň ochrany
 • V každém balíčku je zdarma VPN
 • Čisté uživatelské rozhraní
 • Žádný vliv na výkon
9,3
Velmi dobrý
1 318,99 Kč
Od 659,49 Kč
Navštivte webovou stránku
Ušetřete 45 %
4
Bitdefender

Bezpečnostní řešení Bitdefender neustále získávají skvělá hodnocení v rámci různých testovacích center a publikacích po celém světě

 • PC MAG Editor's Choice (Výběr editora) - 6 let po sobě!
 • Absolutní zabezpečení pro Windows, Android, Mac a iOS
 • 500 milionů spokojených zákazníků po celém světě
 • Rodičovská ochrana nabízí rodičům dodatečné online zabezpečení
9,1
Velmi dobrý
1 699,00 Kč
Od 934,45 Kč
Navštivte webovou stránku
k dispozici v češtině
Ušetřete 60 %
5
Avast

Avast ochrání váš počítač a obsahuje hned několik důležitých bezpečnostních funkcí, které vaše zařízení udrží bez virů a hackerů.

 • Excelentní skóre v externích testech.
 • Velmi dobrá bezplatná verze softwaru
 • E-maily bez spamu - vaše pošta bude čistá
 • Herní režim je nutností, pokud hrajete online hry
9,0
Velmi dobrý
1 690,00 Kč
Od 676,00 Kč
Navštivte webovou stránku
Ušetřete 84 %
6
PC Protect

Tento špičkový antivirus nabízí boj proti počítačovým virům, ochranu v reálném čase, bránu firewall, blokování reklam, čištění disku, správu spouštěcích programů, správce prohlížeče a další funkce.

 • Jeden z nejpřesnějších detektorů malwaru
 • Získal 4,6/5 Trustscore na Trustpilot (z 673 recenzí)
 • Nabízí nástroje pro optimalizaci výkonu systému
 • Nezastavuje zdroje ani nezpomalí váš systém, dokonce ani na starém počítači
8,8
Velmi dobrý
3 006,00 Kč
Od 480,00 Kč
Navštivte webovou stránku
Ušetřete 60 %
7
AVG

AVG Antivirus je oceněné řešení proti škodlivému softwaru. Poskytuje ochranu na cestách a spoustu dalších funkcí, aniž by to ovlivnilo výkon vašeho počítače.

 • Důvěřuje mu 435 milionů uživatelů po celém světě
 • Vynikající hodnocení na Trustpilot 4.3 z 14 322 recenzí
 • Nabízí ochranu proti ransomwaru a webovým kamerám
 • Využijte 60denní zkušební verzi zdarma!
8,5
Dobrý
1 690,00 Kč
Od 676,00 Kč
Navštivte webovou stránku

Potřebuji antivirový software pro zabezpečení počítače se systémem Windows?


Přemýšlejte o tom tímto způsobem, nechali byste své vstupní dveře v noci dokořán? Bylo by to jako pozvání pro vetřelce a zloděje. Stejně tak necháte nechráněný počítač se systémem Windows přilákat nejrůznější škodlivé hrozby - viry, botnety, útoky DDoS, ransomware, malware, phishing atd.


Postačuje k ochraně počítače bezplatný antivirový program?


Být nejpopulárnějším operačním systémem na světě - to rozhodně dělá z Windows magnet pro viry a malware. Naštěstí každý počítač od verze Windows 8 a vyšší nyní přichází s integrovaným bezplatným antivirem s názvem Windows Defender. Otázkou však je, stačí to? Je schopen odrazit vážné hrozby, jako je ransomware a spyware? Je to dost dobrý sám o sobě, nebo byste ho museli spojit s dalším bezplatným softwarem?

Realita je taková, že se nemůžete spolehnout na bezplatný antivirový software, který má zajistit bezpečí vašich údajů. Dokonce ani vylepšená verze Microsoft Defender, která je předinstalována ve vašem systému Windows 10, není zcela spolehlivá.

Studie také ukázaly, že Defender zaostává za ostatními antivirovými programy, pokud jde o ochranu před ransomwarem a útoky zero-day. Rovněž se mu nepodařilo blokovat malware, když se objevil, a zdokumentovány byly případy, kdy skenování malwaru selhalo úplně. Další věc je, že postrádá všechny užitečné doplňky, které nyní přicházejí s dalšími antivirovými řešeními: správce hesel, rodičovská kontrola, možnosti zálohování a další.

Stejně jako jakýkoli bezplatný antivirový program i Defender provádí základní ochranu kybernetické bezpečnosti, ale nedůvěřovali bychom, že bude naše zařízení 100% chráněno. Koneckonců, naše počítače jsou plné citlivých informací, jako jsou hesla, informace o kreditní kartě, údaje o bankovním účtu a osobní fotografie. Slušné internetové zabezpečení pro Windows nyní stojí v průměru méně než 40 $ ročně, takže bude jistě lepší se chránit, než riskovat vše, abyste ušetřili pár drobných.


Co hledat u slušného antivirového softwaru pro Windows?


Výběr nejlepšího antivirového řešení může být ohromným úkolem s tolika dostupnými možnostmi. Vzhledem k tomu, že je v sázce vaše online identita, osobní údaje a finanční informace, rozhodně to není nic, s čím byste měli spěchat. Obecně existuje několik faktorů, které považujeme za důležité bez ohledu na vaše individuální potřeby.

Nejprve potřebujete něco, co nabízí nepřetržitou ochranu prostřednictvím neustálých aktualizací a automatických skenů. To zaručuje maximální míru detekce, abyste mohli detekovat přítomnost škodlivého softwaru nebo adwaru, než bude příliš pozdě.

Za zmínku stojí také to, že phishingové a ransomwarové útoky jsou často odesílány prostřednictvím příloh a e-mailových odkazů. Váš spamový filtr obvykle dokáže udržet většinu těchto phishingových e-mailů mimo vaši doručenou poštu, ale ne všechny. Je proto důležité mít k dispozici antivirový software, který nabízí další vrstvu ochrany, která zabrání phishingovým útokům.

Další věc, která by měla být na vašem kontrolním seznamu, je kompatibilita. Existují antivirové programy, které fungují nejlépe na počítačích Mac, a další, které jsou vhodnější pro zařízení s Windows. Pokud jste uživatelem systému Windows, ujistěte se, že volíte správnou verzi pro váš konkrétní operační systém.

Často kladené otázky (FAQ)


Potřebuji antivirový software, pokud již mám Windows Defender?

Ano. Windows Defender je standardní plán antivirové ochrany, který je součástí systému Windows 10, a přestože je určitě lepší než žádná ochrana, nestačí k optimální ochraně. Protože je to tak běžné a funguje stejně pro každý počítač, je pro kyberzločince mnohem snazší předvídat a obcházet ho, což vás může vystavit útokům.

Co jiného dostanu od placeného antivirového softwaru, který ještě nedostávám od programu Windows Defender?

I když se integrovaný bezpečnostní software společnosti Microsoft v posledních letech hodně vylepšil, stále nenabízí stejný arzenál ochrany, jaký mají nejlepší prodejci třetích stran. Například mnoho antivirových balíčků dnes nabízí užitečné doplňky, jako je ochrana zálohování, správce hesel, rodičovská kontrola, zabezpečení vašeho mobilního telefonu a tabletu a dokonce i integrovaná VPN. Pokud jde o ochranu před hrozbami, jako jsou viry, malware a spyware, je Microsoft Defender v pořádku, ale rozhodně není nejlepší. Vysoce kvalitní antivirové sady často poskytují mnohem větší ochranu a budou lépe chránit vás i váš počítač.

Musím vypnout program Windows Defender, když používám jiný antivirový software?

Ne nutně. Většina antivirového softwaru, který na této stránce doporučujeme, je kompatibilní s programem Microsoft Defender a neměla by způsobovat žádné problémy. Může běžet současně s placeným antivirovým plánem.

Zřeknutí se odpovědnosti

10nejlepsichantiviru.cz je bezplatná služba. Jsme podporováni uživateli. Antivirové společnosti, které na této stránce doporučujeme, nám platí poplatky pouze v případě, že kliknete na odkaz a program si zakoupíte skrze naši stránku. Toto ovlivňuje pořadí, skóre a pořadí, v nichž zobrazujeme společnosti (a jejich produkty). Umístění antivirového programu na našem seznamu NEZNAMENÁ, že nám za to daná společnost platí. Nezveřejňume zde všechny dostupné poskytovatele antivirové ochrany, ale pouze ty, které jsme zhodnotili. Snažíme se, aby údaje na této stránce byly co nejaktuálnější. Nemůžeme však zaručit, že jsou v době, kdy si web prohlížíte, zcela aktuální. Veškeré ceny na této stránce jsou přepočteny z USD, takže může dojít k drobným odchylkám kvůli změnám kurzu.