Top10Antivirus

Jak hodnotíme nejlepší antivirové programy

Nákup nejlepšího antivirového softwaru přesně pro vaše potřeby je důležitý.

Proto chceme být 100% transparentní ohledně toho, jak testujeme a hodnotíme a jaké metody jsme použili při výběru nejlepších antivirových programů pro rok 2024.

K vytvoření celkového skóre používáme 5 různých faktorů a rozhodujeme o tom, který antivirový software se dostane do našeho seznamu 10 nejlepších. Všech těchto 5 faktorů hraje roli, ale ne všechny jsou stejně důležité.

Proto se váha konečného výsledku liší podle faktorů , které jsme testovali.

Zde je 5 hlavních faktorů a jejich relativní váha v našem procesu testování:

1. Antivirová ochrana: Nejdůležitější, s váhou 40 %, je kvalita antivirové ochrany.

2. Výkon: Je také důležité, jak antivirový software ovlivňuje výkon vašeho počítače. Dali jsme tomuto faktoru váhu 20 % v našem celkovém skóre.

3. Další funkce a kompatibilita zařízení: To zahrnuje funkce jako VPN, správce hesel, čištění počítače, rodičovská ochrana a další. Dali jsme tomuto faktoru váhu 20 % v našem celkovém skóre.

4. Poměr hodnota-cena: Většinou, stejně jako u všeho v životě, dostanete to, za co zaplatíte. Cena většiny antivirových programů je podobná, proto jsme tomuto faktoru dali váhu 10 %.

5. Uživatelské recenze: I když jsou důležité, mohou být často zavádějící, protože všichni s technologií zacházíme a chápeme ji odlišně. Dali jsme tomuto faktoru váhu 10 % z našeho celkového skóre.

Informace o antivirové ochraně a výkonu jsme převzali z AV-Test a AV-Comparatives - dvou předních mezinárodních testovacích laboratoří pro antivirový software.

Abychom rozhodli o skóre pro další funkce, kompatibilitu zařízení a poměru hodnota-cena, analyzovali jsme nabídky všech různých poskytovatelů antivirového softwaru, které jsme testovali. Tyto informace je nejlépe převzít přímo ze zdroje.

Informace o uživatelských recenzích pocházejí z TrustPilot, obchodu Google Play a našich vlastních uživatelských recenzí.